Gimnastyka z maluchem

1. Odbijanie balonika. Można to robić ręką, nogą, głową, kręglem, tekturową rurką po papierowych ręczniczkach – zwyczajnie, czym się da.  Można też skomplikować sobie zadanie i odbijać go tylko np. lewym łokciem albo prawym kolanem. Taka zabawa znakomicie wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową i dotlenia mózg, dzięki   czemu pomaga w nauce.

2. Wojna na śnieżki. Nie trzeba natomiast do niej białego puchu… Zgniećcie stare gazety w małe kule i rzucajcie się nimi. Nikomu nie stanie się krzywda, a zabawa będzie wręcz rewelacyjna!!!  

3. Taniec. To może być balet w dziewczyńskim wydaniu bądź współczesny taniec-połamaniec. Istotne jest to, abyś wybierała różnorodne gatunki muzyczne: taneczną, klasyczną marszową, ogniste tanga itp. Zmotywuj dziecko do stworzenia własnych układów.

4. Ćwiczenia fitness. Przedszkolaki uwielbiają wydawać polecenia dorosłym. Pozwól w takim przypadku swojemu brzdącowi zostać twoim trenerem fitnessu. Nożyce, przysiady, skłony czy podskoki nabywając nowy charakter!

5. Skakanie. Chociaż podskakiwanie na łóżku nie jest pożądane przez rodziców, pozwól dziecku kształtować zmysł równowagi i od czasu do czasu poszaleć na dużym łóżku w sypialni!

6. Tor przeszkód. Konieczne będą krzesła, stoliki, jaśki, zrolowane koce – wszystko, z czego jest możliwość zbudowania tuneli i przeszkód. Omijajcie je  na czas lub przeciwnie, chodźcie tylko po nich.