Zabawy na dobranoc

4 spokojne zabawy

1. Bujanie na ręczniku. Za zimno na huśtawkę? Zwróć się o pomoc do taty dziecka i razem pobujajcie malca na kocyku czy też na plażowym ręczniku. Będzie zachwycony takim „wspomnieniem z wakacji”.

2. Niedźwiedzie uściski. Mocno przytul dziecko  i  daj możliwość, by i ono ściskało cię ze wszystkich sił. Takie uściski wyciszają i relaksują, a przy okazji regeneruje czucie głębokie, ważne dla rozwoju układu nerwowego dziecka.

3. Oglądanie zdjęć. Wyjmij rodzinny album i pokaż dziecku, jak wyglądało, gdy było młodsze. Opowiedz mu, co wtedy lubiło robić, jak się bawiło, czym się zajadało. Pokaż mu także swoje i męża fotografie z dzieciństwa a także stare zdjęcia innych znanych mu osób. Dla malca to, że dziadek również był kiedyś małym chłopcem, jest odkryciem!

4. Na Madagaskar zabiorę… Każdy gracz kolejno wypowiada to zdanie i wymienia jedną rzecz, jaką chce zabrać na wyspę. W późniejszych rundach natomiast, zanim doda nową rzecz, musi kolejno wymienić wszystkie przedmioty poprzednio powiedziane przez innych.