Przedszkole

Przedszkole Poznań jest otoczeniem odmiennym do chwili obecnej znanych 3-latkowi. Wymagane jest od niego dopasowania się do nowych warunków, nauczenia się działania w grupie pod nadzorem nauczyciela i dawać rade z innymi zadaniami.

Problemy w przedszkolu

Mogą się pojawić choć nie muszą. Dzieci różnie przeżywają pierwsze dni w przedszkolu. Jedne nie zauważają, że mamy poszła, inne płaczą całymi dniami.

Rodzice muszą uzbroić się w cierpliwość ponieważ na początku maluch zazwyczaj często płacze, czuje się zagubiony, przejawia stanowczą niechęć w stosunku do zmian jakich doznaje w przedszkolu.

Dziecko powinno mieć świadomość kiedy mama bądź tata wróci, dlatego przed pożegnaniem trzeba przypomnieć dziecku „teraz będziesz się bawił, później zjesz  śniadanko i obiadek, znów się  pobawisz  a potem mama (tata0€ przyjdzie po ciebie”.

Zapamiętaj

Podpytuj nauczycielki jak zachowuje się Twój malec podczas Twojej nieobecności.

Polecamy —>>>Niepubliczne przedszkole Poznań